Сьогодні, 1 вересня 2023 року, УГКЦ в Україні переходить на новий стиль літургійного кадендаря (григорянський) для нерухомих свят зі збереженням чинної Пасхалії (тобто, святкування Пасхи та свят, які з нею пов’язані).

За новим стилем ✨Різдво Христове святкуватимемо 25 грудня, ✨Богоявлення — 6 січня, ✨Благовіщення Пресвятої Богородиці — 25 березня, ✨Покров Пресвятої Богородиці — 1 жовтня, ✨Святого Миколая — 6 грудня тощо.

Перше велике свято, яке ми відсвяткуємо за новим стилем, ✨Різдво Пресвятої Богородиці✨ – 8 вересня.

❗ «Саме зараз настав слушний історичний момент для нашого літургійного навернення, для осучаснення нашої проповіді і обнови життя з віри у Христове Євангеліє через богослужбовий вимір нашого церковного буття. — читаємо у Пастирському посланні Блаженнішого Святослава про оновлення церковного календаря.

❗Важливо, що перехід на новий стиль календаря є гарною нагодою для кожного вірного Церкви глибше осмислити великі церковні свята. Бо ж головне при святкуванні — не згадування старих дат чи запам’ятовування нових, а заглиблення в сенс свят, осмислення того, що вони означають, чому ми їх вшановуємо певного дня» – наголошує Глава УГКЦ.

✅Пастирське послання Блаженнішого Святослава до вірних УГКЦ про оновлення церковного календаря👇https://docs.ugcc.ua/1672/

Оновлений календар ТУТ