Храм Вознесіння Господнього має ще молоду історію, але кожен день цієї історії є спільною молитвою і працею заради зростання храму, в якому у вірі зростає Христова Церква – усі ми – спільнота цього храму.

Побудова нової величної святині на Левандівці стала дуже актуальною після виходу УГКЦ з підпілля. Тут, на Левандівці, ми мали тільки один храм св. ап. Андрія і свщмч. Йосафата, який через малу площу не міг умістити всіх вірних. А вірних було справді багато, адже ще у часи підпілля тут, у приватних квартирах, знаходилося багато монастирів та відданих церкві людей, у чиїх помешканнях священники нашої Церкви підпільно здійснювали служіння. Роками багато вірних жило очікуванням можливості вільно виявляти свою віру.

Відтак, після виходу з підпілля нашої Церкви, побудова нової святині стала великим спільним бажанням чисельної левандівської громади, парохом якої було призначено о. Олексія Васьківа. Розпочалися підготовчі роботи, і за короткий термін, завдяки неймовірним зусиллям і самовідданості багатьох, розпочалося конкретне втілення сміливих і дуже очікуваних планів.

Напевно, не тільки люди, але й сам Господь чекав від нас на цей храм. Отець Олексій знайшов відповідне місце – досить велику територію у самому центрі мікрорайону, яка ніби очікувала на своє призначення (попри щільну забудову довкола, це місце пустувало).

7 червня 1992 року відбулося урочисте посвячення каменю та місця під будову храму, яке здійснив митрополит Володимир Стернюк і владика Филимон Курчаба. Відтоді щонеділі у тимчасовій капличці біля місця побудови нового храму розпочали служити Святі Літургії.

Храм будували завдяки праці і пожертвам мешканців Левандівки та інших місцевостей, а також цілих підприємств, організацій та фондів.

Вже у 2002 році у храмі було відслужено першу Божественну Літургію, а 5 червня 2003 року владика Ігор Возьняк освятив церкву.

Освячення храму відбулося перед празником Вознесіння Господнього і наш храм присвячений саме цьому святу. Сьогодні можемо сказати, що назва церкви відповідає тому, що у ній відбувається і яким духом вона наповнена.

У серпні 2004 р. отця Олексія Васьківа було відкликано з храму св. ап. Андрія і свщмч. Йосафата та іменовано парохом парафії Вознесіння ГНІХ.

Завершальною подією побудови храму стало освячення каплиці Покрови Пресвятої Богородиці 22 вересня 2013 р. Б.

Окрім самого храму і каплиці у парафіяльному комплексі є чотириповерхова будівля, у якій знаходиться Катехитична школа і приміщення багатьох спільнот парафії.

21 липня 2016 року, на 72-му році життя, після важкої хвороби помер парох храму митрофорний протоієрей Олексій Васьків.

Адміністратором парафії було призначено о. Ярослава Гевака, а у червні 2023 року Митрополит Львівський Ігор іменував о. Ярослава парохом парафії Вознесіння Господнього.

Дякуємо Богові за усіх, хто жертовно і самовіддано доклався до побудови святині. І тим, хто сьогодні у ній продовжує будувати храм тіла Христа, яким є Церква – спільнота вірних.